Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > 30 tys. euro do wygrania w konkursie Airbusa

2012-09-14 30 tys. euro do wygrania w konkursie Airbusa

Europejski producent samolotów pasażerskich Airbus przygotował konkurs "Pomysły z polotem" ("Fly Your Ideas") mający promować innowacyjność wśród studentów. Do wygrania jest 30 tys. euro oraz staż.

Ideą konkursu Airbusa "Pomysły z polotem" ("Fly Your Ideas") - organizowanego co dwa lata pod egidą UNESCO - jest opracowywanie przez studentów na całym świecie nowych koncepcji i pomysłów na bardziej ekologiczny przemysł lotniczy. W tym roku wygrana w konkursie oznacza nie tylko nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. euro. Zwycięska drużyna spotka się z ekspertami z Komórki Innowacyjnej (Innovation Cell)1* Airbusa, którzy przez tydzień będą uczyć studentów, na czym polega innowacyjność w branży lotniczej. Jeszcze do końca listopada 2012 roku trwa etap zgłaszania drużyn do konkursu.


(grafika: Airbus)

Innowacyjność jest podstawowym elementem wizji Airbusa, nakreślającej przyszłość lotnictwa cywilnego. Konkurs umożliwia Airbusowi kontakt z uniwersytetami na całym świecie oraz ze studentami wszystkich dyscyplin i podzielenie się doświadczeniami i poglądami na temat nowych, bardziej ekologicznych technologii lotniczych opracowywanych przez lidera branży.

W tym roku wszelkie prawa do projektów i elementów kreatywnych drużyn uczestniczących w konkursie będą należeć do autorów projektów, dzięki czemu sami będą mogli podjąć decyzję o dalszych pracach i realizacji projektu, jeśli zdecydują się rozwinąć zgłoszone do konkursu koncepcje.

Entuzjazm dla konkursu "Pomysły z polotem" na całym świecie rośnie: do udziału w edycji w 2013 roku zgłosiło się już 111 zespołów z 55 krajów ? a termin nadsyłania zgłoszeń upływa dopiero za ponad dwa miesiące.

Zespoły, które chcą zakwalifikować się do kolejnego etapu konkursu, muszą zgłosić swój pomysł za pośrednictwem strony internetowej konkursu do 7 grudnia 2012 roku.

"Pomysły z polotem" są częścią pionierskiej inicjatywy producenta samolotów o nazwie "Przyszłość według Airbusa" - wizji ekologicznych podróży lotniczych po roku 2050.

Tematyka konkursu skupia się wokół zagadnień: energia, wydajność, zrównoważony rozwój, wzrost ruchu lotniczego, obsługa pasażera oraz działalność przyjazna dla społeczności lokalnych. Obszary te zostały zidentyfikowane przez Airbusa jako sześć najważniejszych wyzwań XXI wieku dla ekologicznej branży lotniczej.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: