Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Amerykańska straż graniczna testuje nowe balony obserwacyjne

2012-08-23 Amerykańska straż graniczna testuje nowe balony obserwacyjne

Na granicy z Meksykiem amerykańska straż graniczna (Border Patrol) testuje nowe balony obserwacyjne.

Mają one na pokładzie kamery wysokiej rozdzielczości służące do nadzoru terenu z wysokości ok. 760 metrów (2 500 stóp).

Amerykańscy urzędnicy uważają, że pomogą one im w śledzeniu handlarzy narkotyków i nielegalnych imigrantów na trudnych do nadzoru odcinku rzeki Rio Grande, na którym nie ogrodzenia granicznego.

Testowane są wypełnione helem 2 balony w podłużnym kształcie w pobliżu miasta granicznego Roma, około 260 mil na południe od San Antonio. Zostały one wyprodukowane przez amerykańską firmę TCOM mającą swoją siedzibę w mieście Maryland w stanie Karoliny Północnej. Oba balony, jeden mniejszy mierzący ok. 17 m (55 stóp) i drug większy mierzący 22 m (72 stóp), są na uwięzi.


Jeden z balonów obserwacyjnych firmy TCOM (grafika: TCOM)

Większy typ balonu może przebywać w powietrzu przez co najmniej 14 dni. Chociaż zakres obserwacji aerostatów jest mniejszy niż helikopterów lub bezzałogowych dronów to są one znacznie tańsze w obsłudze i razie potrzeby mogą być przeniesiony w inne miejsce.

Na granicy z Meksykiem, amerykańscy pogranicznicy mają już do dyspozycji arsenał narzędzi nadzoru, który obejmuje samoloty, śmigłowce, bezzałogowe latające drony, łodzie, sieć naziemnych czujników i noktowizyjne gogle.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: