Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Baza Heli-One na rzeszowskim lotnisku

2012-11-28 Baza Heli-One na rzeszowskim lotnisku

Kanadyjska firma Heli-One zlokalizuje swoją kolejną bazę remontowo-naprawczą śmigłowców na terenie portu lotniczego w Rzeszowie.

Firma Heli-One należy do grupy CHC Helicopter, jednego z największych w świecie dostawców usług śmigłowcowych. Stosowana umowa między stronami została podpisana 7 listopada 2012 roku.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani i dumni z tego że działamy w Rzeszowie. Czekamy na bycie częścią tej społeczności i regionu w nadchodzących latach." - powiedział Larry Alexandre, szef firmy Heli-One.

Heli-One w 2013 roku rozpocznie budowę centrum remontowo-naprawczego realizującego usługi typu MRO (ang. Maintenance, Repair and Overhaul). Gotowa ma być na przełomie 2013 i 2014 roku. W bazie docelowo (w ciągu 2 lat) pracować ma ponad 100 pracowników, w większości wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu inżynierii, awioniki i mechaniki.

W Jasionce remontowane będą głównie ciężkie śmigłowce, jak np. Eurocopter Super Puma, jakkolwiek przedstawiciele kanadyjskiej firmy nie wykluczają, że usługi naprawcze będą świadczone także dla lżejszych helikopterów, a także helikopterów innych producentów (np. Sikorsky, AgustaWestland, Bell).

Firma Heli-One obecna jest w Rzeszowie z tymczasową bazą zatrudniającą ponad 30 pracowników. Dotychczasowa hala zostanie zastąpiona nową, wybudowaną pod potrzeby firmy.

Firma zainwestuje 10 mln dolarów w koszty budowy, zakupy, trening i szkolenia.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: