Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Boeing 767 "Papa Charlie" sprzedany do Wielkiej Brytanii

2012-11-08 Boeing 767 "Papa Charlie" sprzedany do Wielkiej Brytanii

Władze LOT-u postanowiły o sprzedaży uszkodzonego podczas awaryjnego lądowania samolotu Boeing 767 o numerze rejestracyjnym SP-LPC (zwanego także "Papa Charlie") firmie Casco Limited z Wielkiej Brytanii.

Samolot "Papa Charlie" zostanie dostarczony na Wyspy bez silników i ich osprzętu. W trakcie negocjacji strony ustaliły szczegóły sprzedaży samolotu, jego dalszej utylizacji i usunięcia z miejsca obecnego parkowania na terenie warszawskiej bazy technicznej LOT AMS.

Oferta Casco Limited była najwyższa spośród trzech firm, które wyraziły zainteresowanie kupnem samolotu SP-LPC należącego do linii LOT. Kwota sprzedaży pozostaje tajemnicą handlową firm.

Samolot Boeing 767 "Papa Charlie" lądował awaryjnie na warszawskim lotnisku na Okęciu 1 listopada 2011 roku. Odbył się ono "na brzuchu" z powodu nie wysunięcia się podwozia samolotu. Na pokładzie było 220 pasażerów oraz 11 członków załogi. Szczęśliwie nikt nie został ranny.

Maszyna została wyprodukowana w 1997 roku. W LOT-cie była użytkowana na podstawie umowy leasingowej z amerykańską spółką Aircastle. Po wypadku samolot został przejęty przez LOT na własność. Następnie ogłoszono przetarg na sprzedaż maszyny.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: