Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Boeing buduje drony transportowe

2018-04-02 Boeing buduje drony transportowe

Amerykański koncern lotniczy Boeing inwestuje w drony transportowe.


Prototypowy dron transportowy Boeinga

Na filmie promującym widać lot maszyny w zamkniętym pomieszczeniu oraz wizualizację lotu na otwartym powietrzu. Prototyp został pomyślnie przetestowany w laboratorium badawczym Boeinga znajdującym się w Missouri, w USA.

Testowy dron Boeinga posiada napęd elektryczny. Unoszony i napędzany jest przez 8 śmigieł. Jego długość wynosi 4,5 m, szerokość 5,5 m, a wysokość 1,2 m. Samo waży około 340 kg, zdolne jest unieść około 225 kg ładunku. Jak na razie konstruktorzy niepodali maksymalnego czasu loty drona.

Prototyp został zademonstrowany zaledwie 4 miesiące po tym, jak Boeing nabył firmę Aurora Flight Sciences. Firma tam została założona w 1989 roku. Wcześniej współpracowała ona m.in. z NASA w zakresie bezzałogowych samolotów, stworzyła własną linię dronów Goldeneye czy też współpracowała z Uberem nad stworzeniem "latającej taksówki". Spółka ta jako inwestycja została wybrana przez Boeing HorizonX. Jest to zespół w ramach Boeinga identyfikujący startupy rozwijające nowe, przełomowe koncepcje lotnicze na całym świecie.

Prezentowany dron jest platformą testową dla rozwiązań i technologii do budowy przez Boeinga komercyjnych dronów transportowych o znacznie większym udźwigu.


(grafika: Boeing)

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: