Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Boeing Business Jets obchodzi swoje 15-lecie

2011-07-15 Boeing Business Jets obchodzi swoje 15-lecie

Boeing świętował 15 rocznicę Boeing Business Jets (BBJ). Przy tej okazji dostarczony został odrzutowiec biznesowy dla Deer Jet z Pekinu. Jest to trzeci z czterech samolotów dla tej linii lotniczej.

Obecni w Seattle przedstawiciele Deer Jet, którzy odbierali nowy odrzutowiec biznesowy, dołączyli do wielu obecnych i byłych pracowników BBJ świętujących 15 rocznicę programu BBJ. Zhang Zhi, prezes Deer Jet Airlines, powiedział, że firma wzbogaca flotę o jeszcze jeden odrzutowiec biznesowy BBJ, ponieważ model ten świetnie się sprawdził.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągów i komfortu jaki oferuje BBJ. Cieszymy się na dostawę kolejnego samolotu." - powiedział Zhi.


Inżynierowie Deer Jet (grafika: Boeing)

"Piętnaście lat po wejściu na rynek odrzutowców biznesowych z pozycji niszowej firmy, Boeing Business Jets stał się liderem branży. Zapewniamy więcej miejsca, wyższy komfort i wydajność niż jakikolwiek inny producent odrzutowców biznesowych. Dodatkowo oferujemy niezawodność i wsparcie produktowe na wysokim poziomie." - powiedział Steve Taylor, prezes BBJ.

Działalność joint venture Boeinga oraz General Electric rozpoczęła się w lipcu 1996 roku od przystosowanego do celów korporacyjnych oraz obsługi VIP modelu 737-700. BBJ rozrastała się wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na większe odrzutowce biznesowe.

"Bazujemy na sile naszej marki oferując najnowsze samoloty szerokokadłubowe 787 VIP oraz 747-8 Intercontinental VIP." - dodał Taylor.

Sprzedaż BBJ oraz VIP znacznie przerosła oczekiwania. W sumie złożono zamówienia na 205, a dostarczono 168 samolotów, w tym ostatni dla linii Deer Jet.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: