Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Chorwacja dołącza do gospodarzy Red Bull Air Race

2014-02-04 Chorwacja dołącza do gospodarzy Red Bull Air Race

Do miast gospodarzy Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race dołączyła właśnie chorwacka miejscowość Rovinj, uznawana za perłę Adriatyku.

Tym samym tegoroczne zmagania rozegrane zostaną w ośmiu lokalizacjach, a ich półmetek odbędzie się w Gdyni.


Chorwackie Rovinj (grafika: Red Bull)

"Obecność Red Bull Air Race w Rovinj to dla nas zaszczyt i przyjemność, a także szansa na pokazanie całemu światu, jak piękne i wyjątkowe jest nasze miasto. Jestem przekonany, że dzięki współpracy miasta Rovinj i Adris Group organizacja tej odsłony Mistrzostw Świata przebiegnie perfekcyjnie i dla każdego uczestnika tego wydarzenia będzie to przeżycie najwyższej klasy." - powiedział burmistrz Rovinj Giovanni Sponza.

Inauguracja Mistrzostw Świata Red Bull Air Race odbędzie się w Abu Dhabi w dniach 28 lutego - 1 marca 2014 roku. W tegorocznej rywalizacji udział weźmie 12 pilotów z 9 krajów, specjalizujących się w dużych prędkościach oraz niskich lotach. Najszybsza seria sportów motorowych na świecie składać się będzie z ośmiu przystanków rozegranych w siedmiu krajach, na trzech kontynentach. Po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Red Bull Air Race odwiedzi Chorwację, Malezję, Polskę, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Chiny.

W chorwackim mieście Rovinj odbędzie się druga rywalizacja w ramach tegorocznego sezonu. Przypada ona na 12-13 kwietnia 2014 roku.

Rovinj to malownicze miasteczko portowe na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria, szczycące się bogatym dziedzictwem naturalnym i kulturowym oraz pięknymi obiektami. Wyścig w Chorwacji będzie też formą hołdu dla bogatej tradycji lotniczej w tym regionie, obejmującym Słowenię, Austrię i Włochy.

"Chorwacja jest pełna fanów tego sportu i może poszczycić się, tak jak cały adriatycki region, wieloletnią tradycją lotniczą, w tym wieloma aktywnymi pilotami, najnowocześniejszymi samolotami, producentami części oraz wspaniałymi lądowiskami. Tor będzie pełen zakrętów wiążących się z dużymi przeciążeniami, a kolejnym sporym wyzwaniem mogą być wiatry Bura." - powiedział Sergio Pla, szef działu lotniczego Red Bull Air Race.

Wymagający tor wyścigowy w Rovinj powstanie przy północnej plaży, w pobliżu starego miasta, co zapewni tysiącom fanów spektakularny widok na powietrzną rywalizację w ramach drugiego przystanku sezonu 2014. Będzie to pierwszy wyścig nad wodami Morza Śródziemnego od czasu finałowego wyścigu sezonu 2009 w Barcelonie.

Kalendarz wyścigów Red Bull Air Race:
1. Abu Dhabi Zjednoczone Emiraty Arabskie 28 lutego - 1 marca
2. Rovinj Chorwacja 12-13 kwietnia
3. Kuala Lumpur/Putrajaya Malezja 17-18 maja
4. Gdynia Polska 26-27 lipca
5. Ascot Wielka Brytania 16-17 sierpnia
6. Dallas/Fort Worth USA 6-7 września
7. Las Vegas USA 11-12 października
8. Chiny 1-2 listopada

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: