Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Dolina Lotnicza i EME Aero docenione jako eksporterzy

2018-10-15 Dolina Lotnicza i EME Aero docenione jako eksporterzy

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) doceniła klaster przemysłowy Dolina Lotnicza oraz firmę EME Aero jako polskich eksporterów.

Podczas odbywającej się w Warszawie roku gali nagród PAIH wręczono nagrody dla polskich eksporterów. Wśród uhonorowanych firm i organizacji znalazła się Dolina Lotnicza i EME Aero.


Nagrodzone podmioty (grafika: PAIH)

Powstała 15 lat temu Dolina Lotnicza to stowarzyszenie zrzeszające 164 podmioty przemysłu lotniczego z południowo-wschodniej Polski. To największy klastr przemysłowy w Polsce.

Otrzymała ona nagrodę w kategorii "Instytucja otoczenia biznesu (IOB)".

"Działanie Doliny Lotniczej pozwoliło na wytworzenie w Polsce południowo-wschodniej rozpoznawalnego na całym świecie klastra związanego z branżą lotniczą. Inwestycje w regionie prowadzi pięciu największych światowych producentów silników lotniczych: Pratt & Whitney, MTU, GE, Safran oraz Rolls-Royce, którzy przyciągnęli do regionu dziesiątki swoich poddostawców i kooperantów." - przeczytać można w uzasadnieniu PAIH.

Firma EME Aero otrzymała nagordę w kategorii "Potencjał inwestycyjny".

"Inwestycja jest prowadzona w ramach wspólnego przedsięwzięcia dwóch gigantów z sektora lotniczego, firm Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines. Planowana inwestycja zakłada budowę zakładu prowadzącego prace w zakresie konserwacji, napraw i remontów (MRO) lotniczych silników turbinowych typu PW1000G." - poinformował PAIH.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: