Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > LOT wspiera uczniów z klasy o profilu lotniczym

2014-05-08 LOT wspiera uczniów z klasy o profilu lotniczym

LOT nawiązał współpracę z LXXVI Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Będzie pomagał w rozwoju i wspierał klasę o specjalizacji "pracownik personelu pokładowego".

W ramach porozumienia LOT przygotowuje uczniów do procesu rekrutacji na stanowisko pracownika personelu pokładowego w transporcie lotniczym.


Boeing 737-400 w jubileuszowym malowaniu LOT-u (grafika: LOT)

Szkoła przy wsparciu polskiego przewoźnika opracowuje i wdraża program edukacyjny przystosowany do potrzeb wynikających ze specyfikacji pracy w charakterze stewardessy i stewarda.

Uczniowie poza realizacją programu kształcenia ogólnego będą realizowali przedmioty:

  • kompetencje osobiste personelu pokładowego,
  • bezpieczeństwo w usługach transportowych,
  • różnice międzykulturowe.
Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów oraz personel pokładowy LOT-u. Dodatkowo pod kątem specjalizacji zostanie zmodyfikowany program wychowawczy dla klas personelu pokładowego.

"Wieloletnie doświadczenie jakim dysponuje LOT oraz znakomici instruktorzy dają gwarancję szkolenia na najwyższym poziomie. Zawsze naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i najwyższa jakość obsługi. Od dwóch lat nasz personel Elite Fleet zyskuje uznanie pasażerów ceniących sobie komfort i wysoki standard usług. Ufam, że po zakończeniu innowacyjnego na skalę Polski autorskiego programu nauczania uczniowie zyskają najlepsze kwalifikacje do pracy w branży lotniczej i z pewnością będą dla potencjalnych pracodawców niezwykle cennymi kandydatami" - powiedziała Dorota Dmuchowska, Dyrektor Biura Personelu Pokładowego PLL LOT.

"Nasza szkoła wychodzi naprzeciw potrzebom zdobycia dodatkowych umiejętności przez uczniów kończących liceum ogólnokształcące. Proponowane przez nas innowacje pedagogiczne poszerzają możliwości wyboru ścieżki kariery zawodowej młodego człowieka. Chcemy wyposażyć uczniów w ponadstandardowe kompetencje i zależy nam szczególnie na jakości kształcenia. Doświadczona i zaangażowana kadra nauczycieli, współpraca z instytucjami cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, indywidualne podejście do ucznia to gwarancja, że nasi uczniowie odnajdą się w pracy z ludźmi i dla ludzi." - powiedziała Izabela Nowak-Piłka, dyrektor LXXVI Liceum Ogólnokształcącego.

Szkoła kieruje swoją ofertę do absolwentów gimnazjów nie tylko z Warszawy i Mazowsza, ale z całej Polski. Uczniowie spoza stolicy będą mogli zamieszkać w bursie.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: