Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > LOTOS rozpoczyna dostawy paliwa na warszawskim lotnisku

2013-01-17 LOTOS rozpoczyna dostawy paliwa na warszawskim lotnisku

Warszawskie lotnisko Chopina pozyskało kolejnego dostawcę paliw lotniczych.

Spółka LOTOS Tank, wchodząca w skład grupy kapitałowej LOTOS, uruchomiła bezpośrednią sprzedaż paliw lotniczych na lotnisko Okęcie w Warszawie.


(grafika: Lotniska Chopina w Warszawie)

"To duże wydarzenie i sukces LOTOSU. To naturalne, że jako producent i dostawca najwyżej jakości paliw chcemy być obecni na największym lotnisku w kraju. To również doskonały przyczółek do dalszej ekspansji i rozwoju bezpośrednich dostaw paliw lotniczych w całej Polsce." - powiedział Maciej Szozda, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu Grupy LOTOS.


(grafika: Lotniska Chopina w Warszawie)


(grafika: Lotniska Chopina w Warszawie)

"Uruchomienie dostaw przez drugiego dużego dostawcę paliwa jest dla lotniska Chopina ogromnie ważnym wydarzeniem. Oznacza to realną konkurencję na rynku dostaw paliwa i daje realną nadzieję na obniżenie cen, a przez to zwiększenie atrakcyjności naszego portu. Walczyliśmy o to od wielu lat i cieszymy się, że nasze starania wreszcie stają się rzeczywistością." - powiedział Michał Marzec, dyrektor warszawskiego portu lotniczego.

Aktualnie LOTOS tankuje w Warszawie samoloty pasażerskie Air France i KLM oraz cargo TNT. LOTOS Tank prowadzi jednocześnie negocjacje z kolejnymi potencjalnymi partnerami.

Oprócz warszawskiego lotniska LOTOS Tank działa również na lotnisku w Gdańsku. Spółka uruchomiła tam bazę paliwową, która obsłużyła już ponad 10 tys. samolotów. LOTOS Tank dostarcza też paliwo do portów lotniczych we Wrocławiu i Rzeszowie, które to porty samodzielnie wykonują operacje tankowania.


(grafika: Lotniska Chopina w Warszawie)

W 2012 roku rafineria Grupy LOTOS w Gdańsku wyprodukowała ponad 500 tys. ton paliw lotniczych.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: