Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Pablo Mendes de Leon daje wykład o prawie lotniczym

2014-10-10 Pablo Mendes de Leon daje wykład o prawie lotniczym

Polski Klub Lotniczy będzie miał przyjemność gościć światowej sławy autorytet w zakresie międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego, prof. dr Pablo Mendes de Leon z Uniwersytetu w Leiden w Holandii.

Specjalnie dla członków PKL i studentów Uczelni Łazarskiego wygłosi wykład na temat: Międzynarodowe Publiczne Prawo Lotnicze.

Prof. dr Mendes de Leon przyjeżdża do Warszawy z okazji 85-lecia Konwencji Warszawskiej (Konwencja w sprawie ujednolicenia niektórych prawideł dotyczących międzynarodowego przewozu lotniczego, podpisana w Warszawie dnia 12 października 1929 roku) i Polski Klub Lotniczy objął jego wizytę honorowym patronatem.

PKL zaprasza na wykład i spotkanie z tak wyjątkowym autorytetem i wybitnym znawcą zagadnień prawnych transportu lotniczego.

Spotkanie odbędzie się 22 października 2014 roku o godz. 17:00 w auli 130 Uczelni Łazarskiego przy ul. Świeradowskiej 43 (wejście D).

Pablo Mendes de Leon, profesor międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego, jest dyrektorem Międzynarodowego Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego na Uniwersytecie Leiden, jednego z wiodących w świecie naukowych ośrodków badawczych i szkoleniowych, specjalizujących się w prawnych i politycznych aspektach lotnictwa i astronautyki. Jest także członkiem wielu organizacji zajmujących się praktycznym zastosowaniem prawa lotniczego np. przewodniczy Europejskiemu Stowarzyszeniu Prawa Lotniczego, Jest wykładowcą na Narodowym Uniwersytecie Singapurskim i Uniwersytecie w Bordeaux we Francji, biegłym Sądu Rejonowego w Haarlem w Holandii, Członkiem Tytularnym Akademii Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Tuluzie we Francji, członkiem Departamentu Międzynarodowego w IATA, członkiem zarządu wydawnictw Air and Space. Law, Journal of Air Law and Commerce oraz włoskiego ANIA Insurance Newsletter. Opublikował dużą ilość prac dotyczących konkretnych zagadnień prawa lotniczego i jego zastosowania.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: