Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Prognoza Boeinga na najbliższe 20 lat

2013-06-11 Prognoza Boeinga na najbliższe 20 lat

Boeing przewiduje zapotrzebowanie na ponad 35 000 nowych samolotów pasażerskich i transportowych w przeciągu najbliższych 20 lat. Ich wartość oceniana jest na 4,8 biliona dolarów amerykańskich.

w ciągu dwóch następnych dziesięcioleci flota światowa ulegnie podwojeniu. Przewiduje się wzrost zarówno ruchu pasażerskiego, jak i towarowego o 5% rocznie.


(grafika: Boeing)

"Prognoza ta daje nam pewność, że zwiększenie produkcji oraz inwestycje w nowe produkty, takie jak 777X i 787-10X, to słuszne posunięcia. Linie lotnicze oczekują wyższej wydajności, a to dokładnie to, co będziemy im zapewniać." - powiedział Randy Tinseth, wiceprezes ds. marketingu firmy Boeing Commercial Airplanes.

Rynek samolotów wąkokadłubowych, obsługiwany przez samoloty Boeing 737 Next-Generation oraz, w przyszłości, 737 MAX stanowi podstawę wspomnianej prognozy i nadal rośnie w siłę. Z uwagi na wzrost przewoźników niskobudżetowych oraz linii lotniczych z rynków wschodzących, sektor ten wymagał będzie 24 670 nowych samolotów.


(grafika: Boeing)

Zdaniem amerykańskiego wytwórcy samoloty szerokokadłubowe, takie jak Boeing 747-8, 777 oraz Boeing 787 Dreamliner, również stanowią istotną część prognozy. Ten segment rynku potrzebował będzie 8 590 nowych samolotów, po części za sprawą linii lotniczych wymieniających stare samoloty na nowe, bardziej ekonomiczne.

W ciągu następnych dwóch dekad rynek nowych samolotów będzie nadal stawać się bardziej zrównoważony pod względem geograficznym. Region Azji i Pacyfiku, włączając Chiny, zostanie liderem pod względem całkowitej liczby dostarczanych samolotów.


(grafika: Boeing)

Boeing opracowywał długoterminowe prognozy rynkowe od początku ery samolotów odrzutowych. Prognoza taka została po raz pierwszy opublikowana we wczesnych latach 60. ubiegłego stulecia.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: