Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Rozszerzony ILS na lotnisku w Modlinie

2015-04-03 Rozszerzony ILS na lotnisku w Modlinie

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) wydało decyzję, dzięki której Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) może obsługiwać operacje lotnicze w warunkach atmosferycznych trudniejszych niż dotychczas.

Nie oznacza to podwyższenia kategorii systemu ILS, tylko jej rozszerzenia.

"Operacje podejścia precyzyjnego kategorii II mogą być wykonywane w warunkach widzialności wzdłuż drogi startowej nie mniejszej niż 300 m. Operacje startu [?] mogą być wykonywane w warunkach widzialności wzdłuż drogi startowej powyżej 125 m." - czytamy w otrzymanej specyfikacji.

Do tej pory ILS w kategorii II, którą lotnisko wdrożyło w maju 2014, umożliwiał bezpieczne lądowanie w warunkach widzialności ograniczonej do 350 m. Obecnie lądowanie możliwe jest w warunkach widzialności ograniczonej do 300 m, a operacje startów mogą odbywać się w warunkach ograniczonych do 125 m.

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) jest drugim portem w kraju posiadającym system ILS, w zaawansowanej drugiej kategorii.

Od 19 września 2013 roku na Lotnisku Warszawa Modlin (WMI) działał system ILS w kategorii I, czyli takiej, jaka obecna jest na 11 lotniskach w Polsce. 1 maja 2014 roku port otrzymał certyfikat systemu ILS w kategorii II, którą w Polsce do tej pory wdrożył tylko największy port lotniczy w Polsce, Lotnisko Chopina.

Procedury LVO (Low visibility take-off) realizowane są wspólnie z Kontrolerami ruchu lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP).

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: