Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Tablety wspierają pracę pilotów linii Qantas

2012-11-29 Tablety wspierają pracę pilotów linii Qantas

Linie lotnicze Qantas jako pierwsze zastosują w kokpicie aplikacje "FlySmart with Airbus" w wersji na tablety iPad.

Aplikacje te będące częścią portfolio "Electronic Flight Bag" będą wykorzystywane przez wszystkich pilotów tego przewoźnika, zasiadających za sterami samolotów Airbus.


(grafika: Airbus)

Airbus ogłosił wprowadzenie do użytku aplikacji obliczeniowych "Electronic Flight Bag" na tablety iPad podczas targów lotniczych w Farnborough w lipcu 2012 roku a linie Qantas ściśle współpracowały z Airbusem od początku projektu.

Piloci linii Qantas wzięli udział w testowaniu aplikacji Airbusa, pracując z inżynierami Airbusa pomagali im określić najlepsze aplikacje EFB w wersji na iPada do wykorzystania przez pilotów.

Aplikacje EFB na iPada zostaną wkrótce dostarczone liniom Qantas oraz innym klientom na świecie, którzy wybrali to rozwiązanie. Piloci będą wkrótce mogli szukać informacji w podręcznikach i instrukcjach obsługi Airbusa na lekkim, przenośnym urządzeniu. Za pomocą aplikacji "FlySmart with Airbus" na iPada piloci będą mogli wykonywać obliczenia osiągów samolotu, dzięki czemu uzyskają precyzyjne wyniki i będą mogli optymalizować pilotaż samolotu na każdym pasie startowym w ramach istniejącej siatki połączeń.


(grafika: Airbus)

"Cieszymy się, że możemy pracować z Airbusem nad tym innowacyjnym rozwiązaniem, które spowoduje szerokie zastosowanie iPadów, wśród naszych pilotów w najbliższych miesiącach. Qantas jest zdecydowanym zwolennikiem nowych technologii, które redukują pracę i dokumenty papierowe w kokpicie oraz pozwalają pilotom na lepszy dostęp do informacji, a najnowsze aplikacje EFB na iPada całkowicie spełniają nasze oczekiwania w tym zakresie." - powiedział kapitan David Oliver, szef ds. technicznych w liniach Qantas.

Firma Airbus, która 15 lat temu była pionierem wprowadzając aplikacje EFB w celu eliminacji dokumentacji papierowej w kokpicie, tym razem przeniosła zawartość EFB na iPada.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: