Nowości  Aeronautyka    
 


Aeronautyka.pl > Większy samolot DHL Express na trasie Lipsk - Katowice - Kijów

2013-11-15 Większy samolot DHL Express na trasie Lipsk - Katowice - Kijów

DHL Express wprowadza większy samolot na trasie Lipsk - Katowice Pyrzowice - Kijów. Od 4 listopada 2013 roku międzynarodowe przesyłki lotnicze klientów z południowej Polski transportuje Boeing 757-200F.


Boeing 757-200F (grafika: Katowice Airport)

To ważne wydarzenie dla całego polskiego rynku przewozów cargo, tym bardziej, że związane z uruchomieniem przez DHL Express nowego połączenia do Kijowa - do tej pory loty wykonywane były wyłącznie na trasie Lipsk - Katowice Pyrzowice - Lipsk.


Boeing 757-200F (grafika: Katowice Airport)

Boeing 757-200F w barwach firmy DHL Express to największy samolot z dotychczas obsługujących tę trasę, wyróżniający się dużą przestrzenią ładunkową, gdyż maksymalna waga brutto załadunku wynosi około 28 ton. Dla porównania samolot, który był wykorzystywany do obsługi połączenia do końca października tego roku mógł przewieźć jednorazowo maksymalnie 20 ton ładunku.


Boeing 757-200F (grafika: Katowice Airport)

Boeing wykonuje regularne połączenia pomiędzy największym w Europie centrum przeładunkowym DHL w Lipsku, sortownią przesyłek lotniczych (gateway) zlokalizowaną na lotnisku Katowice Pyrzowice, a Kijowem. Dzięki rozszerzeniu trasy o Kijów, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice jest lotniskiem tranzytowym a w odniesieniu do lotniczego transportu eksportowego stanowi pierwszy punkt wejścia na teren Unii Europejskiej dla towarów z Ukrainy.

Transport lotniczy jest kluczowym elementem rozbudowanej sieci DHL Express, obsługującej połączenia międzynarodowe.

Firma korzysta z nowoczesnego systemu ustandaryzowanej sieci połączeń lotniczych. DHL Express na świecie obsługuje ponad 500 portów lotniczych w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce i w rejonie Pacyfiku oraz w Stanach Zjednoczonych. DHL Express dysponując siecią 120 000 połączeń, dostarcza przesyłki do ponad 220 krajów i terytoriów na całym świecie. W Polsce DHL Express posiada 6 sortowni przesyłek międzynarodowych w największych miastach - w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

Przesyłki DHL dla całej południowej Polski obsługiwane są przez katowickie lotnisko w Pyrzowicach. Pod względem liczby operacji cargo oraz pod względem liczby odprawianych towarów zajmuje ono drugie miejsce wśród polskich portów lotniczych, po Warszawie.

"Większy samolot DHL Express w Pyrzowicach to już kolejna w tym roku inwestycja zwiększająca pojemność naszej floty. Podstawowym powodem zmiany jest wzrost zapotrzebowania na usługi międzynarodowego lotniczego ekspresowego przewozu przesyłek ze strony naszych klientów w południowej Polsce. Dzięki wprowadzeniu Boeinga 757 i zmienionego rozkładu lotów zapewnimy klientom możliwość doręczenia przesyłek wcześniej rano i późniejszego nadawania przesyłek po południu zachowując najwyższe standardy świadczenia usług. Dzięki udanej współpracy z Portem Lotniczym zrealizowaliśmy kolejne wyzwanie - mamy większy samolot i wprowadziliśmy nowe połączenie na trasach Lipsk - Katowice Pyrzowice - Kijów, tym samym stwarzając już dzisiaj nowe możliwości rozwoju polskim firmom prowadzącym działalność gospodarczą poza granicami kraju. Jestem przekonany, że terminowość usług i wysoka jakość obsługi jaką oferuje DHL Express zaprocentują dalszym wzrostem liczby przesyłek oraz zadowoleniem klientów z południowej Polski." - powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland).

"Zwiększenie oferty przez DHL, potwierdza przyjętą wiele lat temu strategie rozwoju przesyłek kurierskich z Katowice Airport, jako hubu na Polskę południową. Współpraca lotniska z DHL układa się wręcz modelowo. Bardzo nas cieszy, że Katowice są pierwszym polskim portem lotniczym otwierającym wrota do Unii Europejskiej. Gratulując śmiałej decyzji, jesteśmy pełni optymizmu na dalszy rozwój połączeń cargo z Katowice Airport." - powiedział Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Aeronautyka.pl!

Aeronautyka.pl na serwisach społecznościowych: